הבא: איפה אפשר למצוא עוד מידע על חינוך ביתי?
הקודם: אילו מחקרים קיימים על חינוך ביתי?
שאלות ותשובות על חינוך ביתי

איך פוגשים משפחות חינוך ביתי?

הדרך הנוחה והקלה ביותר היא להצטרף למפגשים הפתוחים של אחת מקבוצות החינוך הביתי ברחבי הארץ. המפגשים האלה מתקיימים בדרך כלל ביום קבוע במהלך השבוע, ופתוחים לכל המעונין. כל שנדרש הוא להרים טלפון מראש על מנת לוודא שהמפגש מתקיים כסדרו. אפשר גם לשאול מה מקובל להביא למפגש - בחלק מהמפגשים נהוג להביא כיבוד מהבית, או לתרום מעט כסף על מנת לכסות את עלויות האירוח.

למפגשים עצמם אין בדרך כלל תוכנית קבועה, ואורכם משתנה בין קבוצה לקבוצה. לא חייבים לבוא לכל המפגש, ובדרך כלל אין בעיה להצטרף באמצע. המפגשים פשוט משמשים כמסגרת חופשית לפגישה, משחק, ושיחה של הילדים וההורים. ההשתלבות בקבוצה עשויה להמשך כמה שבועות ואפילו חודשים (כמו בכל קבוצה חברתית) אז אל תרגישו מתוסכלים אם ילדיכם לא רצים מיד ומצטרפים למשחקים - יתכן שהם יזדקקו לכם כגשר וכעוגן לזמן-מה. ההיכרות עם משפחות מהמפגשים יכולה להוביל לקשר קרוב יותר עם משפחה אחת או יותר, שיימשך גם מעבר למפגשים הקבועים.

אפשר למצוא קבוצה באזורכם בדף על קבוצות חינוך ביתי באתר הקהילתי של "באופן טבעי" או אצל רני וחדוה כשר בטלפון 04-6800933. אם אין קבוצה באזורכם, או אם הקבוצות באזור לא מתאימות לכם, תוכלו לארגן בעצמכם קבוצה.

בנוסף, אפשר להצטרף אל הרשימה הלבנה של משפחות חינוך ביתי בישראל וליצור קשר ישיר עם משפחות שגרות בקרבתכם גם אם אין עדיין קבוצה פעילה באזור. המידע ברשימה הלבנה נשאר חסוי, כדי לא לפגוע בפרטיות המשפחות שברשימה. כדי להצטרף לרשימה, שלחו את שם המשפחה ושמות בני המשפחה, גילי הילדים, מספרי טלפון, כתובת מגורים (רצוי עם מיקוד) וכתובת דואל (אם יש) אל white@ootips.org או אל "הרשימה הלבנה", ת.ד. 1560, ראש פינה 12000. ציינו אם אתם מעוניינים שמשפחות שגרות בקרבתכם יִצרו איתכם קשר.

ולבסוף, גם מפגש וירטואלי יכול להיות מספק ומעשיר. כרגע הקהילה הוירטואלית הפעילה ביותר בנושא חינוך ביתי בארץ היא זו שבאתר הקהילתי של "באופן טבעי". יש גם שפע של קבוצות דיון באנגלית, כמו unschooling.com/discus או home-ed או אלפֵי (!) קבוצות אחרות.

הבא: איפה אפשר למצוא עוד מידע על חינוך ביתי?
הקודם: אילו מחקרים קיימים על חינוך ביתי?

bottom bar


2002 © יונת שרון    תנאי שימוש    כבד את ילדיך